0850 304 80 31
7/24 Çağrı Merkezi

Azerbaycan Uçak Bileti

Azerbaycan uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Azerbaycan

Güney Kafkasya’da yer alan Azerbaycan’ın kuzeyinde Rusya, kuzey batısında Gürcistan, güney batısında Ermenistan, güneyinde İran ve güney batısında Türkiye bulunmaktadır.  Güney Kafkasya'nın en bü...

En Ucuz Azerbaycan Uçak Biletleri

İstanbul - Bakü
19 Haziran 2024
17406'den
Ankara - Bakü
19 Haziran 2024
8175'den
İzmir - Bakü
19 Haziran 2024
5693'den
Adana - Bakü
19 Haziran 2024
8677'den
Antalya - Bakü
19 Haziran 2024
17406'den
Trabzon - Bakü
19 Haziran 2024
7761'den

Azerbaycan Şehir Rehberi

Güney Kafkasya’da yer alan Azerbaycan’ın kuzeyinde Rusya, kuzey batısında Gürcistan, güney batısında Ermenistan, güneyinde İran ve güney batısında Türkiye bulunmaktadır.  Güney Kafkasya'nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olan Azerbaycan’ın doğu sınırında da Hazar Denizi yer almaktadır. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’dür. Azerbaycan’da resmi dil Azerbaycan Türkçesi’dir. Yerel saati Türkiye saatine göre 2 saat daha ileridir. Ülke ılıman karasal iklime sahiptir. Ülkenin sanat ve zanaata ilgi üst seviyelerdedir. Meşhur el dokuma kilimleri ve bakır el işleme adeta ülkenin tarihini ve kültürünü yansıtmaktadır. Azerbaycan uçak bileti alarak Azerbaycan'a gidebilirsiniz.

 

Azerbaycan’a Nasıl Gidilir?

Azerbaycan’a ülkemizden çok fazla uçak seferi bulunan bir ülkedir. 1 Eylül 2019 tarihi itibariyle Türkiye-Azerbaycan arazı vize uygulamasının kaldırılmasıyla artık Bordo (Umumi) pasaport sahipleri de Azerbaycan' a 30 gün vizesiz seyahat edebilmektedirler.

 

Azerbaycan Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat Sürer?

İstanbul ilinden Azerbaycan’ın başkenti Bakü de bulunan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na uçak bileti alarak yaklaşık olarak 3 saat uçuş ile aktarmasız bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Azerbaycan Gezilecek Yerler Nelerdir?

Alev Kuleleri: Azerbaycan’ın Bakü kentinde bulunan dışı tamamen led ekranlarla kaplı yüksekliği 190 metre olan 3 kuleden oluşan yapıdır. Alev Kuleleri, Bakü'nün muhteşem manzarasını izlemek isterseniz tercih edebileceğiniz en güzel yerdir.

Kız Kalesi:  Yontma taşlarla inşa edilmiş 8 kattan oluşan kız kalesi Azerbaycan’ın en bilinen simgelerinden biri. Özellikle Nevruz Bayramı'nda kutlamaların yapıldığı bu yer görülmesi gereken bir mimari.

Yanar Dağ: Ateş Ülkesi olarakta bilinen Azerbaycan'a bu ismi verilmesinin sebebi yer altında yüklü miktarda gaz rezervinin bulunması. Yer altından çıkan alevleri kesinlikle görmek isteyeceğiniz yerler arasında.

Devlet Bayrağı Meydanı: Guinnes Rekorlar Kitabı'na da adını yazdırmış yakın zamana kadar dünyanın en büyük bayrağı olma özelliğini taşıyan 162 metrelik bayrak, tüm ihtişamıyla bu meydanda dalgalanıyor.

Azerbaycan’da ne yenir?

Azerbaycan mutfağının en önemli özelliği çeşit zenginliği ile doğal malzemelerden meydana gelmesidir. Çok çeşitli olan Azerbaycan yemekleri genellikle etli, sebzeli, sütlü, hamur işli yemekler ve pilavlarla ile çorbalardan oluşur.
Boza, kefir, şalgam suyu, ayran ve şerbet Azerbaycan Türklerinin kendine özgü soğuk içecekleri arasındadır.