0850 304 80 31
7/24 Çağrı Merkezi

Bakü Uçak Bileti

Bakü uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Bakü

Azerbaycan'ın başkenti olan Bakü Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alır. Ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezi olan Bakü aynı zamanda Kafkasya’nın en büyük şehridir. Ayrıca bir liman kent...

En Ucuz Bakü Uçak Biletleri

İstanbul - Bakü
15 Aralık 2022
2307'den
Ankara - Bakü
17 Kasım 2022
3022'den
İzmir - Bakü
02 Kasım 2022
2971'den
Antalya - Bakü
22 Mart 2023
3125'den
Nahcivan - Bakü
01 Ekim 2022
4853'den
Tahran - Bakü
25 Ekim 2022
4985'den

Popüler Bakü Uçuşları

İstanbul - Bakü
15 Aralık 2022
2545'den
Ankara - Bakü
30 Eylül 2022
7704'den
İzmir - Bakü
01 Kasım 2022
2995'den
Antalya - Bakü
05 Ekim 2022
8228'den
Nahcivan - Bakü
01 Ekim 2022
4853'den
Tahran - Bakü
25 Ekim 2022
4985'den

Bakü Şehir Rehberi

Azerbaycan'ın başkenti olan Bakü Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alır. Ülkenin en önemli kültür ve ticaret merkezi olan Bakü aynı zamanda Kafkasya’nın en büyük şehridir. Ayrıca bir liman kenti olarakta önemli bir yere sahiptir. Başkent Bakü iklim olarak yazları sıcak ve nemli, kışları ise soğuk, kurak ve rüzgârlı geçiyor.  Bakü’nün 20 km kuzeydoğusunda yer alan Haydar Aliyev havalimanı Bakü de uluslararası uçuşlar için kullanılmaktadır. İstanbul'dan Bakü uçak bileti alarak Bakü'ye havayolu ile yaklaşık 2 saat 40 dakikada varabilirsiniz. 

Bakü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bakü uçak bileti alıp Bakü’ye seyahat edenlerin Bakü hakkında bilmesi gereken şeylerin başında, Bakü Kafkasya bölgesinde bulunan 2130 km² yüz ölçümüne sahip, şehirde yaşayanların çoğunun Azerbaycan Türkü olduğunu bilmesi gerekir. Şehirde genellikle Azerbaycan Türkçesi kullanılır. Ilıman bir iklime sahip olan Bakü’de toplam 2,293,700 kişi yaşamaktadır. Şehirde bulunan Haydar Aliyev Havalimanı’na Bakü uçak bileti alarak seyahat edebilirsiniz.

Bakü’ye Nasıl Gidilir?

Kafkasya bölgesinde yer alan Bakü, Kafkasların en büyük ve Azerbaycan’ın başkenti olarak ön plana çıkmaktadır. Bakü’ye seyahat etmek için Bakü şehrin de bulunan Haydar Aliyev Havalimanı kullanabilirsiniz. Alacağınız Bakü uçak bileti sayesinde Türk Havayolu Şirketleri veya Azerbaycan’ın ulusal hava yolu şirketi olan Azal’dan Bakü uçak bileti alarak seyahat edebilirsiniz. Eğer tren ile gitmek isterseniz. Türkiye üzerinden herhangi bir yolcu treni Bakü’ye gitmemektedir. Fakat Rusya Federasyonu’ndan düzenli olarak Moskava-Bakü arası gece tren seferleri düzenlenmektedir.

Türkiye-Bakü arası uçakla kaç saat?

İstanbul-Bakü arası uçakla 2 saat 45 dakika sürmektedir. 

Bakü'de Gezilecek Yerler

Sovyet döneminden kalma yapılar tarihi ve modern mimarinin karışımı olan Bakü’de ayrıca Avrupa, doğu mimarisiyle yapılmış birçok yapıyla da karşılaşırsınız.

İçerişeher : ilk gezmeniz gereken yerlerden, surlarla çevri eski yerleşim bölgesi UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Şehir, aynı zamanda Paleolitik çağdan beri yerleşim yeri olarak kullanılmış. İçeri Şehir alçak katlı taş evleri, yerleri taş döşeli dar sokakları, tarihi yapıları ile gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Hediyelik eşyalar alabilmeniz için antika eşya dükkanları, halı dükkanları bulunuyor.

Kız Kalesi:  Yontma taşlarla inşa edilmiş 8 kattan oluşan kız kalesi Azerbaycan’ın en bilinen simgelerinden biri. Özellikle Nevruz Bayramı'nda kutlamaların yapıldığı bu yer görülmesi gereken bir mimari.

Bakü Bulvarı : Bulvar, Bakü sahil şeridine paralel uzanmakta. Bulvar, denizin doldurulmasıyla inşa edilmiş Burada gezerken kordon yürüyüşü yapıyor gibi hissedebilirsiniz. Müzeler, anıtlar ve eğlence merkezleri bulvar üzerinde bulunmaktadır.

Haydar Aliyev Kültür Merkezi: Yapının inşaatı 2012 yılında tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. Kültür merkezi içerisinde konser salonları, sanat galerileri, müze ve kütüphane bulunmakta. Kültürün tanıtılmasına ev sahipliği yapacak projeler Haydar Aliyev Kültür Merkezinde yapılmaktadır.

Bakü'de Ne Yenir?

Türk mutfağının benzeri bir mutfak Azerbaycan mutfağında da karşımıza çıkıyor. Birçok pilav çeşidi , et yemek çeşitlerinin tatlıların her türlüsünü yiyebilirsiniz.Yaprak dolması, patlıcan dolması, düşbere, lüle kebab, baklava çeşitlerini de denemelisiniz.

Mobil Uygulama

Google PlayApp Store